fot. PAP/EPA

J. Biden zaoferował B. Netanjahu wsparcie w związku z atakiem w Jerozolimie

Joe Biden, prezydent USA, który rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu, zaoferował odpowiednie środki wsparcia po ataku na synagogę w Jerozolimie.

Jak poinformował w opublikowanym komunikacie Biały Dom, prezydent USA określił atak jako „wymierzony w cywilizowany świat”. Podkreślił pełne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz bezpieczeństwa Izraela.

Oświadczenie potępiające atak ogłosił również Antony Blinken, sekretarz stanu USA, który wkrótce uda się na Bliski Wschód.

Ataku na modlących się ludzi przed synagogą w północnej części Jerozolimy dokonał w piątek wieczorem uzbrojony mężczyzna. Zabił siedem osób, a dziesięć zostało rannych. Napastnik został zastrzelony przez wezwaną policję, gdy usiłował uciec z miejsca zbrodni.

Według wstępnych ustaleń atak był zamachem terrorystycznym. Policja poszukuje ewentualnych wspólników zamachowca, który podjechał samochodem około godz. 20.15 przed budynek synagogi i otworzył ogień do ludzi, którzy brali udział w szabasowych modlitwach w Dniu Pamięci o Holokauście.

Atak nastąpił dzień po operacji izraelskiej armii w Dżaninie, mieście na Zachodnim Brzegu Jordanu, w rezultacie której dziewięciu Palestyńczyków poniosło śmierć.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl