fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Sobota pochmurna, poprószy śnieg

Poza obszarem Pomorza dziś będzie pochmurno. Możliwe słabe opady śniegu. Jak powiedziała Ilona Bazyluk z IMGW-PIB, w nocy z soboty na niedzielę pogoda zacznie się stopniowo zmieniać. Będzie więcej opadów i zawieje silniejszy wiatr.

„W sobotę pogodę nad naszym krajem będzie kształtował układ wysokiego ciśnienia znad Atlantyku z masami ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego” – mówiła Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego

Jak zaznaczyła synoptyk, na Pomorzu będzie jeszcze pogodnie i bez opadów.

– Na pozostałym obszarze kraju spodziewamy się słabych opadów śniegu, które mogą dać maksymalnie do dwóch centymetrów świeżej pokrywy. Nieco więcej, bo około 5 cm białego puchu, może spaść w Sudetach. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na wschodzie, 1 stopień na plusie w centrum, do 3 stopni nad morzem. W terenach podgórskich na Podhalu termometry wskażą maksymalnie minus 4 stopnie. Wiatr będzie nadal słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany – oznajmiła Ilona Bazyluk z IMGW-PIB.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie duże na przeważającym obszarze kraju. Więcej przejaśnień tylko na zachodzie i na Dolnym Śląsku. Możliwe opady, głównie śniegu, na wschodzie i południu. Na północy więcej opadów deszczu ze śniegiem i deszczu. Tam może się pojawić marznący lokalnie deszcz powodujący gołoledź. Temperatura od minus 5 na północnym wschodzie, w centrum minus 2 do około 1 stopnia nad morzem. W Kotlinach Sudeckich możliwe są spadki temperatur nawet do minus 12 stopni. Wiatr na ogół słaby, tylko nad morzem dość silny i okresami porywisty, z kierunku zachodniego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl