fot. pixabay.com

Mróz i opady śniegu w całym kraju

Od -12 do -2 st. C – taką temperaturę zapowiadają na dziś meteorolodzy. Śnieg ma padać w całym kraju. Intensywne opady w pasie od Wybrzeża poprzez centrum kraju do obszarów górskich – powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Rano w Polsce możliwe są oblodzenia na wielu odcinkach dróg. Kierowcy powinni uważać także na błoto pośniegowe.

Zachmurzenia będzie duże – przewidują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

„Jeśli gdzieś wyjdzie słońce, to tylko na Pomorzu” – zaznaczył Grzegorz Walijewski.

W ciągu dnia w czwartek utrzymają się niskie temperatury z ostatnich dni. -12 st. C na Suwalszczyźnie, -11 st. C w Zakopanem i kotlinach górskich. W centrum ma być od -9 do -7 st. C, a na Wybrzeżu -2 st. C.

„Opady śniegu będą występować na większości obszaru kraju. W centrum przyrost pokrywy śnieżnej prognozujemy na 10 cm. Na Wybrzeżu spadnie od 4 do 2 cm śniegu, spore opady też na południu” – wskazał.

Wiatr północny i północno-zachodni z bardzo silnymi jego porywami na północy kraju. W górach wiatr nawet do 90 km/h. Możliwe zawieje i zamiecie.

„Nie są to warunki do uprawiania turystyki górskiej. Szlaki są oblodzone. Świeży śnieg spadł na poprzednią pokrywę, już topniejącą. Zatem, rośnie prawdopodobieństwo zejścia lawin” – ostrzegł Grzegorz Walijewski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl