fot. pixabay.com

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla pięciu województw. „Żółte alerty” będą obowiązywać w większości powiatów do czwartkowego poranka, a na terenach górskich do soboty.

W środę wieczorem ostrzeżeniami pierwszego stopnia przed silnym mrozem IMGW objął niemal całe województwo świętokrzyskie, część śląskiego i lubelskiego oraz – na całym obszarze – małopolskie i podkarpackie.

„Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od minus 17 do minus 15, lokalnie możliwy spadek do minus 20. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h” – tak brzmi treść ostrzeżenia dla powiatu bieszczadzkiego.

 

Także w innych alertach jest mowa o temperaturach oscylujących w okolicach minus kilkunastu stopni.

Większość ostrzeżeń obowiązuje do godzin przedpołudniowych w czwartek, tylko dla rejonów wysokogórskich „żółte alerty” zostały wydane na całych tydzień.

Dla części powiatów jest to kontynuacja ostrzeżeń obowiązujących w ostatnich dniach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl