fot. PAP/EPA

Rosja intensyfikuje działania wojenne. W. Zełenski: Rosja to państwo terrorystyczne

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, podkreślił, że Federacja Rosyjska jest państwem terrorystycznym. Ukraiński prezydent zażądał, by takie samo stanowisko zajęła Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Jak poinformowały lokalne ukraińskie media, Rosjanie ponownie zaatakowali rakietami Charków. Na południu miasta wybuchł pożar. Jedna osoba została ranna.

– Charków niemal codziennie doświadcza brutalnych rosyjskich ataków. Jeszcze wczoraj zabito dziewięciu, 29 rannych, w tym pięcioro dzieci – mówił Wołodymyr Zełenski.

Rosja codziennie dokonuje aktów terroru. We wsi Cyrkuny w obwodzie charkowskim armia Władimira Putina zabiła dwóch tamtejszych mieszkańców. Aktywne działania bojowe toczą się w obwodach ługańskim i donieckim.

Ukraińskie władze nie mają dostępu do informacji o ofiarach w okupowanych Mariupolu i Wołnowasze. W ostrzale na galerię handlową w Krzemieńczuku zginęło ponad 20 osób, a 59 zostało rannych. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wezwał Radę Bezpieczeństwa ONZ do uznania Rosji za państwo terrorystyczne.

– Konieczne jest uniemożliwienie Rosji pozostania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, dopóki jej terroryzm będzie kontynuowany. Konieczne jest powołanie trybunału do zbadania wszystkiego, co wojsko rosyjskie zrobiło przeciwko Ukraińcom. Konieczne jest także prawne zdefiniowanie pojęcia „państwa terrorystycznego” na szczeblu ONZ – podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Od początku wojny ukraińskie organy ścigania zarejestrowały ponad 20 tys. przestępstw związanych z rosyjską agresją, w tym zbrodni wojennych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl