fot. PAP/Tomasz Gzell

Opozycja domaga się odwołania ministra sprawiedliwości

Opozycja składając wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry, chce doprowadzić do rozbujania sytuacji politycznej w Polsce. Zbigniew Ziobro „jest najlepszym ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym od czasów śp. prof. Lecha Kaczyńskiego” mówił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” minister Michał Wójcik.

Składając wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry, opozycja chce doprowadzić do zachwiania sceny politycznej w Polsce. Gdyby wniosek okazał się skuteczny, doprowadziłoby to w praktyce do upadku rządów prawicy.

„Opozycja manipuluje i kłamie, mówiąc, że Ministerstwo Sprawiedliwości nic nie zrobiło przez te lata. Przypomnę tylko najważniejsze sukcesy, jak likwidacja mafii VAT-owskich. Osiągnięto to poprzez zmianę przepisów, wprowadzając bardzo wysokie kary za wyłudzenia VATowskie, a z odzyskanych pieniędzy finansowane są świadczenia socjalne, jak choćby 500 plus” – powiedział Michał Wójcik, minister-członek Rady Ministrów.

Dodał, że Zbigniew Ziobro skutecznie zaczął walczyć z mafiami rozprowadzającymi dopalacze i narkotyki. Doprowadził też do wyższej ściągalności alimentów.

„To są konkretne sukcesy. Uderzono w lichwę, jest nowa ustawa dotycząca komorników. Całe spektrum działań odnośnie ochrony dzieci, powstanie sądów specjalnych w sprawach międzynarodowych. To jeden z najlepszych w Europie systemów. Zawsze interweniujemy, kiedy dobro dziecka jest naruszane” – mówił Michał Wójcik, minister-członek Rady Ministrów.

Staraniem Zbigniewa Ziobry doprowadzono również do wprowadzenia kary bezwzględnego dożywocia dla największych kryminalistów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl