„Nie ma podstaw do zniesienia sankcji UE wobec Rosji”

Szef MSZ Witold Waszczykowski przed spotkaniem dyplomacji spraw Unii ocenił, że nie ma podstaw do zniesienia sankcji UE wobec Rosji.

W ubiegłym tygodniu unijni ambasadorowie nie przedłużyli sankcji gospodarczych o planowane pół roku, ponieważ Włochy nieoczekiwanie zażądały dyskusji na ten temat.

Minister Waszczykowski jest zaskoczony ich postawą. Zapowiada, że jeśli Włosi poruszą temat sankcji, to zapyta o powody tego stanowiska.

Do tej pory nie zrealizowano zapisów porozumień mińskich, więc dyskusja na ten temat jest bezzasadna – wskazuje Witold Waszczykowski.

Jestem zdziwiony, że strona włoska podnosi kwestie sankcji w niekorzystny dla nas sposób. Dziś nie ma podstaw do ich zniesienia. Przez następne miesiące czekamy na wypełnienie porozumienia miejskiego. Przede wszystkim czekamy na to, że odbędą się tam wybory w Donbasie i czekamy na to, że strona Ukraińska przejmie kontrolę nad granicą – wyjaśnia Witold Waszczykowski.

Podczas rozmów ministrowie spraw zagranicznych państw Unii zajmą się także m.in. partnerstwem wschodnim, w tym strefą wolnego handlu z Gruzją, Mołdawią i Ukrainą.

Kolejnym tematem ma być wdrażanie strategii antyterrorystycznych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl