Trwa wizyta prezydenta A. Dudy na Słowacji

Decyzja Brytyjczyków pokazuje, że społeczeństwa europejskie chcą Unii takiej, jaką była u swoich korzeni – podkreślił prezydent Andrzej Duda. Szef polskiego państwa przebywa na Słowacji z dwudniową wizytą. Dziś spotkał się z prezydentem tego kraju Andriejem Kiską oraz słowackimi parlamentarzystami.

Rozmowy dotyczyły m.in. Brexitu oraz zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie.

Podczas konferencji prezydent Polski wskazał, że wizyta na Słowacji przypada w ważnym momencie. 1 lipca Słowacja obejmie prezydencję w UE, natomiast Polska – roczne przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej.

Prezydent Duda zwracał też uwagę, że w kontekście Brexitu Polska i Słowacja mają wspólne zdanie o konieczności spokoju i refleksji na temat dalszej przyszłości UE.

– Decyzja, którą wyrazili w referendum Brytyjczycy, pokazuje, że społeczeństwa Unii Europejskiej chcą Unii takiej, jaka była ona u korzeni, takiej, która rzeczywiście zbudowała ich potęgę gospodarczą, UE, która pomaga i daje wolność, a nie UE, która przeszkadza i nakazuje. Myślę, że w tym kierunku będziemy składali swoje postulaty, jednocześnie zacieśniając swoją współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej i w ramach Unii Europejskiej. Bardzo liczę na to, że dzięki dobrej współpracy pomiędzy nami, jesteśmy w stanie uzyskać tutaj dobre efekty – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jutro prezydent Andrzej Duda spotka się m.in. z premierem Słowacji Robertem Fico oraz przedstawicielami Polonii.


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl