Próba dyskredytacji Macierewicza

Wcześniej prorządowa „Gazeta Wyborcza”, dziś TVN24 próbują zdyskredytować wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza, byłego Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

TVN na swoim portalu publikuje pismo Radosława Sikorskiego, ówczesnego szefa MON do premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz opinię ws. Służb Kontrwywiadu Wojskowego i Służb Wywiadu Wojskowego. Sikorski miał przesyłać prezesowi PiS ocenę działań Antoniego Macierewicza ws. wojskowego wywiadu i kontrwywiadu.

Pierwsza o tej opinii napisała „Gazeta Wyborcza”. Według dziennikarzy z Czerskiej  audyt wykazał, że Służbom utworzonym w 2006 r. w miejsce WSI brakowało kadr, panował w nich bałagan, nie były w stanie wypełniać obowiązków, a ich stan zagrażał bezpieczeństwu sił zbrojnych.

Poseł PO Elżbieta  Radziszewska (szefowa speckomisji) odnosząc się do informacji medialnych zapowiedziała już, że sprawą zajmie się komisja. Politycy PiS-u podkreślają, że jest to kolejna odsłona walki z największą partią opozycyjną poprzez osobę Antoniego Macierewicza – powiedział poseł Marek Opioła.

– Widać, że Platforma Obywatelska nic w tej sprawie nie ma. Co więcej, pani poseł Mazurek na pismo, które wysłała do ministra obrony narodowej (żeby jej przysłał wszystkie informacje, które są w tej sprawie), otrzymała jasną odpowiedź. Odpowiedziano, że SKW i SWW nie mają żadnych pism w sprawie i w związku z tym ten tzw. audyt tak naprawdę nie miał miejsca. W związku z tym to są tylko i wyłącznie spekulacje. Komisja ds. Służb Specjalnych i pani przewodnicząca powinna się moim zdaniem zajmować sprawami bieżącymi, którymi do dziś się nie zajmowaliśmy – czyli aferami PO – komentuje Marek Opioła.   

Członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych podkreśla, że sprawą likwidacji WSI posłowie zajmują się od sześciu lat. Jak dodaje, osoby które dalej chcą o tym mówić, tylko się kompromitują. Przykładem tego jest tłumaczenie raportu ds. WSI.

RIRM

drukuj