PAP/Leszek Szymański

Z. Ziobro: Opozycja robi wszystko, by uniemożliwić zrealizowanie reformy sądownictwa

Opozycja nie zrobiła nic za swoich rządów, by poprawić funkcjonowanie sądownictwa, a robi wszystko, by uniemożliwić zrealizowanie w całości reformy; materia jest bardzo oporna i budzi ogromny sprzeciw części środowiska sędziów – podkreślił w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W środę – w ramach podsumowania prac trzech lat rządów PiS – Ziobro podsumowuje działalność resortu sprawiedliwości.

Szef Ministerstwa Sprawiedliwości podkreślił, że zmiany przeprowadzane przez jego ministerstwo są związane „z bitwą, która toczy się” o reformę wymiaru sprawiedliwości.

„Ta reforma jeszcze w życie nie weszła, weszły wyłącznie jej pojedyncze elementy” – wskazał Ziobro.

Ocenił, że „materia jest bardzo oporna i budzi ogromny sprzeciw części środowiska sędziów – zwłaszcza tej, która poprzednio miała ogromną sferę przywilejów”.

„Tych, którzy sami siebie nazwali nadzwyczajną kastą” – podkreślił minister sprawiedliwości.

Zaznaczył, że również opozycja – która jego zdaniem „nie zrobiła nic za swoich rządów w Polsce, aby poprawić funkcjonowanie sądownictwa”, teraz „robi wszystko – na gruncie krajowym, parlamentarnym, jak i na gruncie europejskim – aby zablokować i uniemożliwić zrealizowanie w całości reformy”.

Zbigniew Ziobro przekonywał, że o reformie – jej skutkach i efektach – można dopiero mówić w perspektywie wprowadzenia całości zmiany.

PAP/RIRM

drukuj