fot. PAP/Stach Leszczyński

Z. Ziobro powołał zespół do afery wyłudzeń kamienic w Krakowie

Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał zespół, który zajmie się aferą wyłudzeń kamienic w Krakowie. Jak powiedział, w stolicy małopolski mogły zostać przejęte nielegalnie dziesiątki kamienic.

W skład zespołu wejdą prokuratorzy i policjanci. Minister Zbigniew Ziobro podkreślił, że jego decyzja została poprzedzona analizą i kwerendą zaległych spraw.

Ta analiza, która została sporządzona, prowadzi do jednego pewnego wniosku: mamy do czynienia z wielką aferą wyłudzeń kamienic na terenie miasta Krakowa. Jest to rzecz dla nas w tej chwili już bezsporna, dlatego też zdecydowałem się powołać zespół prokuratorski, w skład którego wejdą również przedstawiciele policji (…). Zadaniem (zespołu) będzie dokonanie dokładnej oceny wszystkich tych postępowań, które toczyły się do tej pory na różnych szczeblach prokuratury w Krakowie – mówił minister Zbigniew Ziobro.

Zdaniem Prokuratora Generalnego podobieństwa dotychczas analizowanych postępowań ws. wyłudzeń nieruchomości w Warszawie i Krakowie są uderzające.

Minister Zbigniew Ziobro nie wykluczył, że być może trzeba będzie rozszerzyć działalność komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji lub powołać analogiczne komisje, które zbadają nieprawidłowości w innych częściach Polski.

RIRM

drukuj