fot. PAP/Sebastian Borowski

Min. Z. Ziobro: Chcemy podkreślać konieczność obrony naszych suwerennych interesów i odejścia od programu Fit for 55

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, lider Suwerennej Polski, wskazał, że Fit for 55 to program ideologiczny wiążący się z ogromnymi kosztami dla Polski. Polityk przemawiał we Wrocławiu, gdzie odbyło się posiedzenie zarządu Suwerennej Polski poświęcone m.in. kwestii bezpieczeństwa energetycznego.

Szef resortu sprawiedliwości wskazał, że nasza energetyka w największym stopniu spośród wszystkich krajów europejskich jest oparta na węglu.

Zbigniew Ziobro zaznaczył również, że gwałtowna likwidacja tej energetyki będzie powodowała ogromne koszty cen prądu dla wszystkich Polaków.

– Jeśli Polska ma realizować w tak krótkim czasie zmiany, które narzuca Unia Europejska, to ktoś będzie musiał za to zapłacić. Kto? Polacy poprzez znacznie wyższe rachunki. W tej chwili już Polska poprzez parapodatek unijny od energii, od pakietu klimatycznego, w zeszłym roku zapłaciła i straciła z naszej gospodarki 33 miliardy złotych. To jest opłata za ETS, które musiały kupować na giełdach w Londynie polskie przedsiębiorstwa. 33 miliardy na stałe wypłynęło z naszego kraju. W tym roku to będzie jeszcze wyższa kwota, niż przewidują eksperci. Nie możemy przechodzić obok tego  do porządku dziennego i dlatego chcemy podkreślać konieczność obrony naszych suwerennych interesów i odejścia od programu Fit for 55 – powiedział polityk.

Min. Zbigniew Ziobro nawiązał też do postanowienia TSUE dotyczącego zablokowania wydobycia węgla w kopalni Turów. Mijają dzisiaj dwa lata od wydania decyzji przez unijny Trybunał.

Lider Suwerennej Polski zaznaczył, że gdyby ta decyzja przez polski rząd została zrealizowana, to część mieszkańców Dolnego Śląska w okresie zimowym stanęłaby przed dramatem braku prądu i ciepła w swoich domach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl