fot. PAP/PIXSELL

Ewa Kopacz zgodziła się na przyjęcie 100 tys. imigrantów?

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro pyta premier Ewę Kopacz o to, czy prawdą jest, że zgodziła się na przyjęcie 100 tys. islamskich imigrantów. Były minister sprawiedliwości odniósł się do publikacji tygodnika „wSieci”.

Dziennikarze gazety ustalili, że decyzja ws. przyjęcia kilkudziesięciu tysięcy  cudzoziemców już zapadała. Powołują się na wiarygodne źródła w Komisji Europejskiej. Brukselscy urzędnicy mają dysponować listą miejsc, w których zostaną ulokowani imigranci. Rząd miał wybłagać zwłokę w realizacji tego planu ze względu na wybory. Zbigniew Ziobro chce jasnego stanowiska rządu w tej sprawie.

– Ukrywanie tego rodzaju informacji przed opinią publiczną w okresie przedwyborczym jest gigantycznym skandalem. To jest sprawa nie tylko na komisie śledczą – ewentualnie w przyszłym Sejmie – jeśli okazałoby się, że rzeczywiście takie informacje są zatajane i takie kuluarowe rozmowy są prowadzone. Jeśli czytać dosłownie wypowiedzi pani kanclerz Merkel, to ona wprost twierdzi, że są przygotowywane rozwiązania. A źródła dziennikarskie pokazują, jaka może być tego skala dla Polski. Dlatego sądzę, że wobec takich informacji i faktów nie można obojętnie przejść do porządku dziennego bez żądania wyjaśnień – wskazał Zbigniew Ziobro. 

Lider Solidarnej Polski przypomniał także niedawną wypowiedź rzecznika rządu Cezarego Tomczyka. Poseł Platformy Obywatelskiej powiedział, że Polska „jest w stanie przyjąć każdą liczbę uchodźców”. Te słowa w obecnej sytuacji mają nowe znaczenie – powiedział Zbigniew Ziobro.

Rząd Premier Ewy Kopacz informował, że zgodził się na przyjęcie ok 7 tys. imigrantów.

RIRM

drukuj