USA i Wielka Brytania wprowadziły zakaz importu rosyjskich metali

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania ogłosiły w piątek zakaz importu aluminium, miedzi i niklu pochodzących z Rosji, by pozbawić Kremla dochodów z handlu metalami. Metale zostały też wycofane z obrotu na giełdach w Londynie i Chicago.

Jak podali we wspólnym komunikacie szefowie resortów finansów obu krajów, Janet Yellen i Jeremy Hunt, embargo ma na celu zakłócenie rosyjskich dochodów z obrotu metalami. Import, eksport i reeksport aluminium, miedzi i niklu pochodzących z Rosji zostanie zakazany, zaś surowce te nie będą mogły również być przedmiotem handlu na dwóch największych giełdach – w Londynie i Chicago. Ograniczenia te będą dotyczyły jednak tylko surowców wydobytych po 13 kwietnia, kiedy zakaz wejdzie w życie.

„Poprzez podjęcie działań w skalibrowany i odpowiedzialny sposób zredukujemy zarobki Rosji, jednocześnie chroniąc naszych partnerów i sojuszników przed niepożądanymi skutkami” – powiedziała Janet Yellen.

Rosja jest jednym z największych światowych wydobywców wszystkich trzech metali, zwłaszcza aluminium.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl