Zimowa aura w całej Polsce, ale opady śniegu tylko na północy

Jak informuje IMGW, Europa północna i krańce południowe kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy wyż rozciągający się od Wysp Brytyjskich po Ukrainę.

Przeważająca część kraju pozostanie pod wpływem tego wyżu, w chłodnej masie powietrza polarno-kontynentalnego (przetransformowana masa powietrza polarno-morskiego). Jedynie na krańcach północnych zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Morza Barentsa z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym z północnego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1026 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu. W północnej połowie kraju słabe opady śniegu, miejscami także marznący deszcz powodujący gołoledź. Przed południem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -7 st. na południowym wschodzie do -1 st. na północy, a najcieplej nad samym morzem 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na południu kraju z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie możliwa mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 100 m. W północnej połowie kraju słabe opady śniegu oraz opady marznącego deszczu powodujące gołoledź, a na wschodnim wybrzeżu przechodzące w deszcz. Temperatura minimalna od -20 st. na południowym wschodzie, około -7 st. w centrum do -1 st. na północy. W kotlinach sudeckich spadek temperatury do -14 st., a w kotlinach karpackich do -27 st. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl