fot. WSKSiM

Kraśnik: Warsztaty WSKSiM „Zrozumieć media”

W Kraśniku odbędą się dziś warsztaty medialne z cyklu „Zrozumieć media”. Poprowadzą je dziennikarze z TV Trwam i Radia Maryja, a także wykładowcy WSKSiM. Spotkanie skierowane jest głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty „Zrozumieć media” są ciekawe z wielu względów – podejmują tematy dotyczące słowa pisanego, a także mediów elektronicznych – telewizji i radia. Ich niezwykłym atutem jest praktyczny charakter.

Warsztaty medialne „Zrozumieć media” cieszą się dużym zainteresowaniem. Odbywają się w szkołach i ośrodkach kultury w całej Polsce. W czwartek dziennikarze TV Trwam i Radia Maryja gościli po raz drugi w Lublinie na Poczekajce u ojców kapucynów.

– Są to warsztaty, które w naszej parafii były organizowane już po raz drugi. Pierwsze warsztaty były organizowane na wiosnę. Cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród uczniów szkół średnich. Pomyśleliśmy, że w październiku trzeba te warsztaty powtórzyć. Uczestnikami tych warsztatów byli uczniowie szkół średnich. Zaprosiliśmy również uczestników z różnych kierunków studiów, aby poprzez te warsztaty dziennikarskie lepiej zrozumieć czym są media i w jaki sposób media funkcjonują, jakimi prawami się żądzą, w jaki sposób podchodzą do różnych tematów. Jest to także dobra szkoła dla tych, którzy myślą o dziennikarstwie. To były udane warsztaty – powiedział o. Waldemar Grubka OFMCap, proboszcz parafii ojców kapucynów na „Poczekajce”

Na spotkaniach młodzi zapoznają się z tematyką dotyczącą m.in.. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło, m.in. Radio Maryja.

RIRM

drukuj