Warsztaty dziennikarskie WSKSiM u sióstr Nazaretanek w Warszawie

Pod hasłem: ,,Dziennikarstwo, kultura, polityka, nowoczesność” w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Nazaretanek w Warszawie odbyły się dziś warsztaty dziennikarsko-prasowe. Zajęcia prowadzili wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i pracownicy działających przy uczelni mediów. 

Warsztaty rozpoczęły się wykładem na temat manipulacji w mediach. Uczestnicy przyglądali się pracy operatora kamery, reżysera dźwięku, redaktora radiowego i dziennikarza prasowego. Młodzież mogła zobaczyć wnętrze wozu transmisyjnego. W programie były także ćwiczenia w grupach.

W zajęciach wzięli udział uczniowie ze szkół: Katolickiego LO im. bł. ks. R. Archutowskiego, Katolickiego Gimnazjum im. bł. ks. J. Popiełuszki, Gimnazjum Kolegium Zakonu Pijarów, Gimnazjum Sióstr Felicjanek i Prywatnych Gimnazjum i LO Sióstr Nazaretanek.

Warsztaty miały na celu uświadomienie młodym, na czym polega manipulacja w mediach oraz jak mądrze podchodzić do przekazu medialnego.

– Ufam, że wszyscy, którzy uczestniczą w tych warsztatach, od młodzieży po dorosłych będą czujniejszym okiem oglądać i słuchać – mówiła siostra Karolina Łuczak, nazaretanka.

Warsztaty wywarły pozytywne wrażenie również na dorosłych. Agnieszka Stawicka, jedna z nauczycielek, zauważyła wśród młodych pobudzenie świadomości o manipulacji w mediach. Największe emocje wywołał w niej film propagandowy „Tryumf woli”, na którym pokazano techniki i sztuczki przekazu.


Pobierz

Pobierz

 

 

Anna Andrzejewska (Gimnazjum Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Nazaretanek w Warszawie)
Piotr Okonek (Gimnazjum Sióstr Felicjanek)
 

RIRM/TV Trwam News


Galeria:

drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl