fot. Antoni Cuch

W Puławach odbyły się warsztaty „Nowe Widnokręgi – zrozumieć media” 

25 kwietnia w murach I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach odbyły się warsztaty medialne „Nowe Widnokręgi – zrozumieć media”. Było to jedno ze spotkań edukacyjnych prowadzonych w całej Polsce przez wykładowców i szkoleniowców z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także przez redaktorów, dziennikarzy, montażystów i operatorów z Radia Maryja i TV Trwam.

Warsztaty medialne dla młodzieży licealnej były podzielone na sześć aktywności oraz wykładów. Podczas pierwszego etapu uczniowie mieli okazję zobaczyć wnętrze wozu satelitarnego oraz poznać funkcje umieszczonych w nim sprzętów.  Następnie podczas wykładów młodzież dowiedziała się szczegółów dotyczących pracy w mediach.

fot. Antoni Cuch

Młodzi mogli też doświadczyć, jak wygląda praca na wizji oraz poznać specyfikę prowadzenia programów tematycznych. Chętni uczniowie podjęli się również przygotowania spotu wyborczego.

fot. Antoni Cuch

Na tym jednak nie koniec. Była także możliwość pracy na profesjonalnym sprzęcie wykorzystywanym w telewizji. To nie tyle jedynie praca z kamerą, co również obsługa programu montażowego.

fot. Antoni Cuch

fot. Antoni Cuch

W dalszej kolejności uczniowie przenieśli się do świata pracy radiowca. Oprócz historii sprzętu młodzież poznała techniki nagrywania i modulacji głosu. Prowadzący zdradzili również wiele cennych wskazówek dla tych, którzy wybiorą taką ścieżkę kariery.

fot. Antoni Cuch

fot. Antoni Cuch

Na koniec uczestnicy warsztatów mogli spróbować swoich sił w dziennikarstwie prasowym. Prowadzący wyjaśnili, czym jest dziennikarstwo newsowe, ale też podzielili się cennymi wskazówkami, jak poprawnie tworzyć informacje i jakich błędów unikać.

fot. Antoni Cuch

radiomaryja.pl/uczestnicy warsztatów

drukuj