fot. RIRM

Warsztaty medialne w Stalowej Woli

W Gimnazjum i Liceum Katolickim im. bł ks. J. Popiełuszki w Stalowej Woli rozpoczęły się dziś warsztaty medialne pt.: „Zrozumieć media”. Są one prowadzone przez dziennikarzy z TV Trwam i Radia Maryja, a także wykładowców Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Warsztaty medialne WSKSiM cieszą się dużym zainteresowaniem. Odbywają się w szkołach i w ośrodkach kultury w całej Polsce. Na spotkaniach młodzi zapoznają się z tematyką dotyczącą m.in.. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej.

Adresatem cyklicznych spotkań w całej Polsce są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

– Warsztaty te skierowane są do ludzi młodych i młodzi bardzo żywo reagują na to, co jest im przedstawiane; na to, co jest na ich własnej skórze przeprowadzane. Najlepiej się uczą na tym, jak zostają w pewien sposób przez media uwiedzeni czy też zmanipulowani. Wtedy tak naprawdę doświadczają, jaka jest moc telewizji czy innych mediów – tłumaczy o. Marcin Krupa CSsR, opiekun projektu.

Dzięki takim warsztatom wiele osób po raz pierwszy może zobaczyć telewizję „od kuchni”, m.in. to, w jaki sposób powstają różnego rodzaju programy.  Uczniowie dowiadują się też o zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej.

RIRM

drukuj