W WSKSiM trwają warsztaty dla młodzieży

Warsztaty radiowe, telewizyjne, filozoficzno-politologiczne, ale też aktorskie, taneczne, muzyczne oraz wspólna modlitwa – to tylko część programu zajęć, które trwają w WSKSiM w Toruniu.

W tym roku spotkanie edukacyjne zorganizowano pod hasłem „Przystań Rio przed Krakowem”.

-„Przystań Rio przed Krakowem” to spotkanie młodych na wakacyjnych warsztatach w WSKSiM. Te warsztaty to nie tylko nauka, ale zajęcia taneczne, z reklamy, komunikacji i oczywiście warsztaty muzyczne, które już trwają w naszej uczelni. Młodzi przyjechali z różnymi instrumentami żeby ubogacić nasze spotkanie pod względem aranżacji muzycznej – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSIM.

Młodzi ludzie mogą uczyć się warsztatu pod okiem doświadczonych pracowników z Radia Maryja i TV Trwam. Uczestniczą też w zajęciach, które prowadzą wykładowcy WSKSiM i zawodowi muzycy, czy aktorzy. Młodzież ma możliwość poznawać różne aspekty pracy dziennikarza, tańców latynoamerykańskich, czy ćwiczyć poprawną wymowę. Warsztaty rozpoczął wykład połączony z prezentacją możliwości technicznych wozu transmisyjnego. Drugiego dnia odbędzie się mecz. Warsztaty, odbywają się m.in. pod patronatem Radia Maryja, potrwają do piątku

Ponadto w tym roku spotkaniom w sposób szczególny towarzyszą rozważania Ojca Świętego Franciszka.

– Często wakacje są czasem wolnym od Pana Boga. Nie chcielibyśmy żeby to była tylko nauka, czy zabawa podczas warsztatów tanecznych. Dzięki ojcom redemptorystom, którzy są z nami jako duszpasterze akademiccy, cały czas towarzyszy nam element duchowy. W tym roku pochylamy się nad nauczaniem Ojca Świętego Franciszka. „Przystań Rio przed Krakowem” czyli wspomnienia z Rio, ale też refleksja i przygotowanie do tego, co będzie za kilka lat w Polsce – dodała dr Dorota Żuchowska.    

RIRM

drukuj