Pierwsze decyzje komisji śledczej ds. Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold powołała ekspertów i odrzuciła wniosek o natychmiastowe przesłuchanie jednego z prokuratorów. To pierwsze decyzje tego gremium.

Dziś, na swoim pierwszym posiedzeniu, komisja wyłoniła 14 ekspertów. Wśród nich są m.in. Sławomir Śnieżko, Waldemar Gontarski i Paweł Zieliński.

Spór między członkami komisji wywołał wniosek złożony przez Krzysztofa Brejzę. Poseł postulował przesłuchanie gdańskiego prokuratora Piotra Wesołowskiego już teraz.

Komisja odrzuciła wniosek i podjęła decyzję o przesunięciu w czasie tego przesłuchania – poinformowała poseł Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji.

W momencie, w którym wpłyną akta, będziemy wiedzieli jak dużo tego będzie. Będzie to posiedzenie, ażeby posłowie wyrazili swoje zdanie, ile potrzebują czasu na zapoznanie się z tymi aktami. To jest po to, żeby potem przedstawili listę świadków i żebyśmy mogli rozpocząć pracę. Proszę o cierpliwość i analizę poprzednich komisji. Między pierwszym posiedzeniem, a następnymi, w przypadku innych komisji – jak mówiła bardzo słusznie poseł Kopcińska – mijały miesiące, dlatego że posłowie ściągali te akta i zapoznawali się z nimi. Nie jesteśmy więc wyjątkowi w tym zakresie – powiedziała Małgorzata Wassermann.

Przesłuchanie prokuratora Wesołowskiego – jak zapewniła szefowa komisji – nastąpi dopiero po tym, gdy zebrane zostaną wszystkie niezbędne materiały.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl