fot. Tomasz Strąg

„Troska o życie wychowaniem do pokoju” – 43. Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę

Po raz 43. kilkuset pielgrzymów z całej Polski przyjechało na Jasną Górę zanosić podziękowania i prośby w intencji obrony życia. Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka odbywała się pod hasłem: „Troska o życie wychowaniem do pokoju”.

Dzień Świętości Życia jest szczególnym czasem dla ruchów i stowarzyszeń pro-life. Miłośnicy życia gromadzą się na Jasnej Górze, by prosić o ochronę życia poczętych dzieci i zaangażowanie społeczeństwa w troskę o osoby z niepełnosprawnościami.

– Dziękowaliśmy przede wszystkim za dobre prawo chroniące życie – powiedział prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, Wojciech Zięba.

https://twitter.com/JasnaGoraNews/status/1637028782455369728?s=20

Prawo chroniące życie nienarodzone, które nie zawalczy i nie wykrzyczy głośno swoich praw. Zabójstwo dziecka w łonie matki jest zbrodnią. Od 30 lat w Polsce obowiązuje tzw. kompromis aborcyjny, jednak w 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł że niedozwolone jest zabójstwo dziecka z wadą letalną.

– Trzeba za to dziękować, bo to wielka łaska, że udało się tego dokonać w warunkach demokratycznych. Dzięki temu wzrasta szacunek do ludzkiego życia – wskazał Wojciech Zięba.

Szacuje się, że Polki wykonują rocznie od 80 do 200 tysięcy tzw. aborcji. To przerażające dane, którym naprzeciw musi wyjść świadectwo wierzących o Bożym nauczaniu w rodzinie.

– Gdy rodzina jest przedmiotem ataku ze strony licznych sił, które chciałyby ją zniszczyć lub przynajmniej zniekształcić, Kościół jest świadomy, że dobro społeczeństw i jego własne związane jest z dobrem rodziny – mówił metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo.

W ten sposób hierarcha przypomniał adhortację apostolską św. Jana Pawła II, który napisał, że prawo Boże ma być światłem dla ludzkich dróg.

– Kościół zdradziłby człowieka, gdyby nie głosił mu Bożego orędzia o rodzinie – zaznaczył ks. abp Wacław Depo.

To rodziny powinny w pierwszej kolejności zabiegać, aby instytucje państwowe nie naruszały praw i obowiązków rodziny, ale by popierały je i broniły.

 

TV Trwam News

drukuj