fot. Justyna Lasiak

Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II przeszedł ulicami Nowego Targu

Ulicami Nowego Targu, a więc stolicy Podhala, przeszedł marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II i wartości, które głosił. Wydarzenie zgromadziło rzesze górali.

Marsz w obronie dobrego imienia Papieża Polaka przeszedł z nowotarskiego rynku do Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Nowym Targu. Organizatorzy i uczestnicy przemarszu podkreślali, że są wychowani na nauce Ojca Świętego i będą jej bronić. Mówiła o tym m.in. współinicjatorka wydarzenia, Józefa Guziak.

– Nie możemy znieść tego, że można szkalować Jana Pawła II. My, górale, jesteśmy hardzi, butni. Nie pozwolimy sobie na to, żeby ktoś szargał dobre imię Papieża. Jesteśmy wychowani na naukach Ojca Świętego. Jesteśmy winni Janowi Pawłowi II obronę, który mówił, że na nas zawsze można liczyć – zaznaczyła Józefa Guziak.

Nowotarski marsz zgromadził przedstawicieli małopolskich samorządów, szkół i stowarzyszeń, którym polski Papież jest szczególnie bliski i których jest patronem.

Manifestacja sprzeciwu wobec ataków na świętość papieża Jana Pawła II odbyła się w sobotę także w Katowicach. Wydarzenie zgromadziło kilkaset osób. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj