USA: najbardziej uzdolniona młodzież polonijna otrzymała stypendia im. Świętego Papieża Jana Pawła Wielkiego

Liga Katolickiej Pomocy Religijnej Polsce i Polonii, która działa w Stanach Zjednoczonych, przyznała stypendia najbardziej uzdolnionej młodzieży polonijnej.

Stypendia imienia Świętego Papieża Jana Pawła Wielkiego na rok akademicki 2018/2019 otrzymało sześciu studentów.

– Komitet stypendialny napracował się bardzo dużo i poświęcił wiele czasu po to, żebyśmy wybrali najlepszych z tych, którzy się zgłosili – wskazał ks. bp Andrzej Wypych, biskup pomocniczy w archidiecezji Chicago.

Młodzi nie kryli radości.

– Myślę, że pomoc finansowa przyczyni się do tego, iż będę bardziej skupiona na nauce, a nie na pracy, i że ja przyczynię się w przyszłości dla Polonii tutaj w Stanach Zjednoczonych – powiedziała Żaneta Marcinik, stypendystka.

Wydarzenia miało miejsce w szczególnym czasie, kiedy Polacy – zarówno w kraju jak i zagranicą – świętują 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a także 40-lecie wyboru księdza kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

– My dodajemy do tych elementów przeszłości nasz czas po to, żeby zabezpieczyć również przyszłość – zaznaczył ks. bp Andrzej Wypych.

Przyznane stypendia to zaczątek dwudziestu stypendiów, które Liga Katolickiej Pomocy Religijnej Polsce i Polonii będzie przyznawała w przyszłości. Liga Katolickiej Pomocy Religijnej Polsce i Polonii to ruch religijno–społeczny. Jego misja opiera się na mocnych fundamentach rodziny polonijnej, która wzoruje się na wiernym wdrażaniu w codzienne życie religijno-społeczne zasad ewangelicznych nauczanych przez Kościół Rzymskokatolicki i wyakcentowanych w nauczaniu świętego Jana Pawła II.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl