[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Ważna jest kwestia, czy o kształcie naszego kraju będą decydować Polacy, czy media finansowane przez obcy kapitał

Istotna jest kwestia, czy w Polsce będą rządzili Polacy, czy to wola wyborców polskich będzie rozstrzygała o kształcie naszego kraju, czy o kształcie naszego kraju będzie rozstrzygała wola mediów finansowanych przez obcy kapitał – mówił w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Polityk odniósł się do opublikowanych w ostatnich dniach nagrań z udziałem byłego premiera Waldemara Pawlaka, które zamieścił portal tvp.info. Rozmowa dotyczyła m.in. oddziaływania na polską politykę mediów o zagranicznym kapitale. Na nagraniu Waldemar Pawlak powiedział, że na ówczesnego premiera Donalda Tuska „większy wpływ ma artykuł w >>Fakcie<<” niż opinia polskich przedsiębiorców. [więcej]

Słowa byłego premiera mają olbrzymie znaczenie w kontekście zbliżających się wyborów m.in. samorządowych – podkreślił Antoni Macierewicz.

– Dzisiaj w Polsce rozstrzyga się, czy władza będzie pochodziła z wyborów, czy to wolna wola Polaków, realizowana poprzez powszechne wybory – tak, jak w najbliższym czasie powszechne wybory do samorządu terytorialnego, zarówno gminnego, jak i wręcz sejmikowego, a więc reprezentującego wiele milionów ludzi, czasami więcej, niż w wielu państwach europejskich – będzie rozstrzygała o pieniądzach, o strukturze władzy, o gospodarce, także o decyzjach politycznych, czy np. te media, które wymienił pan Waldemar Pawlak – wskazał poseł.

Z kilku powodów warto uwzględnić opinię na temat Donalda Tuska autorstwa Waldemara Pawlaka – ocenił wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Jest człowiekiem tak długo działającym w polityce i to zwykle solidaryzującym się bądź też angażującym się po stronie lewicowej, po stronie postkomunistycznej, po stronie liberalnej. To jest człowiek tego środowiska, to jest człowiek tych grup społecznych, to jest człowiek niewątpliwie wiedzący, jak wygląda naprawdę struktura władzy. On przypisuje Donaldowi Tuskowi podatność na media będące własnością obcego kapitału – mówił polityk.

Opinia Pawlaka na temat Tuska nie jest bez znaczenia, jednak istotne jest rozstrzygnięcie kwestii, kto będzie rozstrzygał o polskiej polityce – zwrócił uwagę minister obrony narodowej w latach 2015-2018.

– Ważna jest kwestia, czy w Polsce będą rządzili Polacy, czy to wola wyborców polskich będzie rozstrzygała o kształcie naszego kraju, czy o kształcie naszego kraju będzie rozstrzygała wola mediów finansowanych przez obcy kapitał, oczywiście z całym szacunkiem dla obcego kapitału. Pamiętamy tych ludzi, którzy mówili: kapitał nie ma narodowości, nie zwracajmy na to uwagi. Otóż okazuje się, że przynajmniej w opinii pana Waldemara Pawlaka kapitał ma znaczenie – akcentował Antoni Macierewicz.

Patrząc na sposób relacjonowania przez różne media bieżących sporów politycznych w Polsce, uzasadnionym jest twierdzenie, że w tym przypadku kapitał ma znaczenie – wyjaśnił poseł.

– Warto, żeby o tym wszystkim pomyśleć, gdy będziemy wrzucali głos do urny w najbliższą niedzielę. Warto się zastanowić nad tym, czy działanie rządu PiS nastawione na to, żeby jednak przywrócić głos polskiej opinii publicznej, żeby jednak podejmować decyzje w oparciu o to, jak myślą, jak działają i jak chcą rozstrzygać własne sprawy Polacy, że jednak on ma pewne znaczenie – podsumował polityk.

RIRM

drukuj