Stocznia Szczecińska zwodowała pełnomorski megajacht

Stocznia Szczecińska zwodowała pełnomorski megajacht. To już trzecia taka jednostka zwodowana przez ten zakład.

Stocznia w Szczecinie – kiedyś chluba regionu i Polski, później, kilka lat temu zlikwidowana. Dziś znowu pracuje i ponownie napawa dumą.

– Stocznia dzisiaj buduje, kontraktuje, woduje – mówi Andrzej Strzeboński, prezes Stoczni Szczecińskiej.

Właśnie zwodowano kolejną pełnomorską jednostkę – informuje prezes stoczni Andrzej Strzeboński.

– To jest wodowanie trzeciego z serii mega jachtów w Stoczni Szczecińskiej. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie budujemy duże, stalowe megajachty – wyjaśnia Andrzej Strzeboński.

Jacht ma sześćdziesiąt osiem metrów długości, jedenaście i pół metra szerokości i waży czterysta pięćdziesiąt ton. Stocznia wybuduje jeszcze jeden taki jacht. Zakład w Szczecinie wkrótce rozpocznie także prace nad realizacją kolejnego projektu.

– Projekt kończymy w połowie marca i wiosną przyszłego roku rozpoczynamy produkcję serii coasterów – dodaje prezes Stoczni Szczecińskiej.

Takich statków powstanie dwadzieścia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl