[TYLKO U NAS] W. Woźniak o biało-czerwonej fladze na szczecińskiej suwnicy: Pomysł niedrogi, a piękny

Na najbardziej znanej suwnicy Stoczni Szczecińskiej zawisła gigantyczna biało-czerwona flaga. „Nie spodziewałem się, że będzie to aż tak wspaniały pomysł” – mówi w rozmowie z portalem Radia Maryja Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości, współinicjator przedsięwzięcia.

Flaga, która znajduje się na suwnicy w Szczecinie ma 80 metrów długości i ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni. Pomysłodawcami akcji są Stocznia Szczecińska oraz Fundacją Polskich Wartości. To wspólna inicjatywa uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Stocznia zwróciła się do nas z pomysłem, jak można by było uczcić 11 listopada w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólnie z prezesem Andrzejem Strzebońskim i pracownikami marketingu ustaliliśmy, że najlepszym pomysłem, który możemy zrealizować, to umieszczenie biało-czerwonej flagi na najwyższym i najbardziej znanym punkcie. Szczecińska suwnica jest rozpoznawalna w całej Polsce. Postanowiliśmy, że razem zrobimy flagi na suwnicę, a także na budynek administracji, czyli miejscu często odwiedzanym przez szczecinian – wyjaśnia Wojciech Woźniak.

Biało-czerwona flaga widoczna jest z wielu punktów miasta.

– Nie spodziewałem się, że będzie to aż tak wspaniały pomysł. Dopiero w momencie, gdy zobaczyłem ujęcia z drona i widoki z różnych punktów Szczecina – okazało się, jak pięknie to wygląda (…). To nie jest drogi pomysł, ale piękny ze względu na to, że jest bardzo widoczny i znajduje się na bardzo rozpoznawalnym miejscu, jakim jest szczecińska suwnica – podkreśla prezes Fundacji Polskich Wartości.

Patriotyczne przedsięwzięcie pozostanie w Szczecinie kilka tygodni.

– Chcemy, aby flagi zostały na obecnych miejscach co najmniej do 18 grudnia, do obchodów kolejnej tragicznej rocznicy grudnia ’70 – mówi rozmówca Radia Maryja.

https://twitter.com/PolskieWartosci/status/1058710334037544960

Fundacja Polskich Wartości jest zaangażowana w organizację Marszu Niepodległości w Warszawie. Powoli rusza też tegoroczna akcja Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. W ramach pomocy dla Polaków ze Wschodu fundacja prowadzi aktualnie licytację koszulek znanych sportowców. [więcej]

Monika Bilska/RIRM

drukuj