Wyrok w procesie b. prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia

Sąd Okręgowy w Katowicach ogłosi dziś wyrok w procesie byłego prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia Wojciecha B. Prokuratura żąda dla oskarżonego pięciu lat więzienia i grzywny.                       

Główny zarzut przeciwko Wojciechowi B. dotyczy wydzierżawienia terenów po Stoczni Szczecińskiej firmie Kraftport. Prokuratura podkreśla, że firma powstała przed zawarciem umowy dzierżawy. Nie miała możliwości finansowych, doświadczenia ani też merytorycznego przygotowania, by prowadzić działalność na terenie stoczni. Dodatkowo poinformowała, że Wojciech B. nie miał zgody resortu Skarbu Państwa na zawarcie tej umowy. Podpisał ją bez przemyślenia naruszając przepisy. Prezes Towarzystwa Finansowego Silesia został oskarżony też o niegospodarność w kwocie prawie 37 mln zł, a także za narażenie spółki na dodatkowe szkody w wysokości ponad 4 mln zł. Prokuratura chce, aby sąd zobowiązał go do naprawy szkody i zakazał mu sprawowania funkcji w spółkach handlowych przez 10 lat. Obrona zaś domaga się uniewinnienia.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl