L. Kochanowicz-Mańk: sąd przyznał rację Fundacji Lux Veritatis

Sąd potwierdził wszystkie zarzuty Fundacji Lux Veritatis i uznał, że działanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej było niezgodne z prawem. W ten sposób dyrektor finansowy Fundacji  Lidia Kochanowicz-Mańk odniosła się na antenie Radia Maryja do wyroku Warszawskiego Sądu Okręgowego w sprawie toruńskiej geotermii.

Sędzia Mariusz Solka poinformował, że Fundacja Lux Veritatis otrzyma ponad 26 mln zł odszkodowania wraz z odsetkami za cofnięcia dofinansowania projektu geotermii toruńskiej.

Sąd zdecydował o umorzeniu postępowania i zaakceptował zawarcie ugody pomiędzy Narodowym Funduszem i Fundacją.

Sąd stwierdził jednoznacznie, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wypowiedział nam tę umowę niezgodnie z prawem, niezgodnie z zasadami współżycia społecznego i, że nie powinien tego zrobić. Robiąc to, skrzywdził Fundację. Według sądu działanie to nie było podyktowane względami merytorycznymi, lecz względami politycznymi. Sąd potwierdził wszystkie nasze zarzuty, wszystkie co do jednego. Jeszcze raz potwierdzam – sąd uznał, że Fundacja wykonała wszystko prawidłowo, a działanie NFOŚiGW naprawdę było niezgodne z prawem i z naruszeniem zasad współżycia społecznego – poinformowała Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji  Lux Veritatis.

W 2008 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zerwał umowę z Fundacją na dofinansowanie odwiertu naukowo-badawczego w Toruniu. Działanie miało charakter polityczny, co przyznał ówczesny wicepremier Janusz Piechociński.

 

 

RIRM

drukuj