Negocjacje ws. Brexitu

Brytyjska premier Theresa May skomentowała negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Było to drugie wystąpienie premier, w którym premier odniosła się do Brexitu.

Podczas przemówienia w Izbie Gmin premier Theresa May przypomniała, że brytyjski rząd chce wypracowania głębokiego i specjalnego partnerstwa z Unią Europejską.

– Chcemy znaleźć twórcze rozwiązanie nowego związku gospodarczego, które może wspierać dobrobyt wszystkich naszych narodów – wskazała Theresa May.

Brytyjska premier ujawniła także, że rząd przygotowuje się „na każdą okoliczność” w negocjacjach ws. Brexitu. Zapowiedziała, że analizy dotyczące handlu międzynarodowego i reżimu celnego zostaną opublikowane w razie braku porozumienia z Unią Europejską.

– Opuścimy UE i jej instytucje, ale proponujemy, aby ten okres dostępu do rynku był zgodny z aktualnymi warunkami, a Wielka Brytania powinna nadal uczestniczyć w istniejących środkach bezpieczeństwa – zaznaczyła premier May.

Premier jest przekonana, że jej wcześniejsze przemówienie we Florencji „wytworzyło nową dynamikę w negocjacjach”. Jak wskazuje zostało to potwierdzone w konsultacjach z europejskimi partnerami, w tym szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, niemiecką kanclerz Angelą Merkel i polską premier Beatą Szydło.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca br. i powinna opuścić Wspólnotę w dwa lata później, czyli 29 marca 2019 r.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl