Sejm: Prace nad projektem ustawy budżetowej

Posłowie zajmą się dziś projektem budżetu na 2018 rok. Według planów rządu, deficyt nie przekroczy 41,5 mld zł.

O godz. 10:30 harmonogram prac komisji sejmowych nad projektem ustawy budżetowej rozpatrzy sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Następnie o godz. 14.00 odbędzie się debata nad budżetem na sali plenarnej. Będzie to budżet, który w dalszym ciągu pomoże włączać do życia gospodarczego osoby do tej pory wykluczane ze względu na ubóstwo – mówiła pod koniec września, po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło.

– To jest budżet prorozwojowy. To jest budżet, w którym wszystkie programy prorozwojowe realizowane przez rząd PiS są kontynuowane. To nie tylko 500 plus czy darmowe leki, to jest także mieszkanie plus – wskazywała polska premier.  

W przyjętym przez rząd projekcie budżetu na 2018 r. zaplanowano, że dochody państwa wyniosą blisko 356 mld zł, a wydatki nieco ponad 397 mld zł. Daje to deficyt na poziomie 41,5 mld zł.

– Zakładamy wzrost PKB na poziomie 3,9 proc., wzrost inflacji na poziomie 2,3 proc., czyli dość optymistyczne wskaźniki z punktu widzenia budżetowego – powiedział Mateusz Morawiecki.

W dalszym ciągu przewidywana jest radykalna poprawa ściągalności podatków. W szczególności więcej ma wpłynąć z tytułu podatku VAT, którego proces uszczelniania ciągle trwa. W tym roku do budżetu wpłynęło o ponad 20 mld zł więcej z tytułu VAT niż w latach poprzednich.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl