fot. PAP/Leszek Szymański

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybierze dziś 5 kandydatów na urząd pierwszego prezesa

W południe w Sądzie Najwyższym rozpocznie się Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. To na nim wybranych zostanie dziś 5 kandydatów na stanowisko pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

Ponad tydzień temu, z końcem kwietnia, upłynęła sześcioletnia kadencja pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. To była prezes powinna wyznaczyć termin Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego.

– Jej wyłącznym i zasadniczym zadaniem jest przede wszystkim właśnie zwołanie Zgromadzenia – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Ale Małgorzata Gersdorf nie zdołała zwołać Zgromadzenia. Jej obowiązki przejął sędzia Kamil Zaradkiewicz.

– Każdy sąd powinien mieć swojego prezesa, swojego szefa, który będzie kierował pracami. Moja rola jest przejściowa – powiedział sędzia Kamil Zaradkiewicz, p.o. pierwszego prezesa Sądu Najwyższego, w wypowiedzi dla Polsat News.

Na dzisiejszym Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów Sądu Najwyższego wyłonionych zostanie 5 kandydatów, którzy następnie będą ubiegać się o jej stanowisko. Obecnie obowiązki prezesa wykonuje wyznaczony przez prezydenta sędzia Kamil Zaradkiewicz, który zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o tę funkcję.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl