fot. Tomasz Strąg

M. Błaszczak: Nie zapomnimy o świadectwie miłości do ojczyzny tych, którzy walczyli o Polskę

Składamy hołd wszystkim ofiarom oraz tym, którzy walczyli o Polskę; nigdy nie zapomnimy o tym świadectwie miłości do ojczyzny – podkreślił w piątek szef MON Mariusz Błaszczak w 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

„75 lat temu Niemcy podpisały bezwarunkową kapitulację, która zakończyła wojnę trwającą od 1 września 1939 r. Dziś składamy hołd wszystkim jej ofiarom oraz tym, którzy walczyli o Polskę. Nigdy nie zapomnimy o tym świadectwie miłości do Ojczyzny. Chwała bohaterom” – napisał szef MON na Twitterze.

75 lat temu, 8 maja 1945 r., zakończyła się II wojna światowa w Europie. Akt kapitulacji Niemiec oznaczał koniec sześcioletnich zmagań.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl