fot. PAP/Darek Delmanowicz

Coraz więcej turystów w Bieszczadach

W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W piątek rano notowano tam od czterech do siedmiu stopni Celsjusza. W górach jest coraz więcej turystów.

„Wszędzie jest bezwietrznie i słonecznie. Rano w Cisnej termometry pokazywały cztery, a w Ustrzykach Górnych siedem stopni Celsjusza” – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Godawski.

Dodał, że „w górach, po ostatnich opadach deszczu, niektóre szklaki górskie są śliskie”.

„Natomiast powyżej górnej granicy lasu, na północnych stokach, można jeszcze spotkać płaty śniegu” – mówił Jerzy Godawski.

Podczas wędrówek należy pamiętać o konieczności zasłaniania twarzy na parkingach czy na powierzchniach widokowych. W lasach i na terenach otwartych, m.in. łąkach i połoninach, nie ma takiego obowiązku. Turyści powinni także zachować co najmniej dwumetrowe odstępy. Nie wolno korzystać z wiat. Nieczynne są również pola biwakowe.

Ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR przypomniał, że na wycieczki górskie trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje i naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl