Ujawniono nagrania z udziałem byłego premiera W. Pawlaka nt. wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę 

Ujawniono kolejne nagrania m.in. na temat oddziaływania na polską politykę mediów o zagranicznym kapitale. Tym razem chodzi o rozmowę byłego premiera, byłego lidera PSL, ministra gospodarki w rządzie PO-PSL, Waldemara Pawlaka z biznesmanem Michałem Sołowowem.

Taśmy opublikował portal tvp.info. Z nagrań wyłania się dyskusja na temat wpływu na polskich polityków takich mediów jak „Fakt”, „Newsweek” i Onet.

Waldemar Pawlak mówił, że na ówczesnego premiera Donalda Tuska „większy wpływ ma artykuł w >>Fakcie<<” niż opinia polskich przedsiębiorców.

Według tvp.info Pawlak zachęcał Sołowowa, by zainwestował w TVN i „pomógł tej stacji jeszcze mocniej wspierać polityczny obóz centroliberalny”. Przekonywał, że „TVN w naszym kraju ma dużo większy wpływ niż wiele innych sporych całkiem firm”.

Te nagrania potwierdzają, że rząd PO – PSL robił wszystko, by przypodobać się „salonowi medialnemu” – ocenił poseł PiS-u Jan Dziedziczak.

– To, że „salon medialny” w Polsce jest niestety zdominowany przez kapitał obcy, sprawia, że tak naprawdę to kapitał obcy miał kluczowy wpływ na podejmowany przez ówczesny polski rząd decyzje. To bardzo niepokojąca sytuacja i niestety mieliśmy wiele przykładów tego, że tak było. Pierwszy szok Polacy przeżyli cztery lata temu, natomiast to, że teraz te taśmy wypływają, na pewno nie jest przypadkiem. Ktoś chce odwrócić główną uwagę debaty publicznej w Polsce, choćby tego, jak wiele się w Polsce zmieniło przez ostatnie trzy lata, na wątki, które już były, niezależnie od tego, w kogo one uderzają. To też jest przykład tego, że ta sprawa w 2014 roku nie była należycie wyjaśniona, zamknięta – podkreślił poseł Jan Dziedziczak.     

Do ujawnionych nagrań na Twitterze odniosła się rzecznik PiS Beata Mazurek.

„Porażająca taśma, która wyjaśnia, dlaczego premier Mateusz Morawiecki, rząd i PiS są tak wściekle atakowani przez niemieckie media i TVN!” – napisała.

„Mam też dobrą wiadomość będziemy dalej ciężko pracować dla dobra Polski, aby była silna, bezpieczna i zamożna” – dodała rzecznik PiS.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl