fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

41. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości

Na Jasnej Górze odbyła się 41. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. Wydarzenie przebiegło pod hasłem: „Posłani –  Trzeźwi – Wolni”.

Uroczystej Mszy świętej w ramach 41. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych mówił o potrzebie ograniczenia dostępu do alkoholu, szczególnie wśród ludzi młodych.

– Żądamy prawa chroniącego młode pokolenie, rodziny i ludzi z problemami alkoholowymi przed niebezpieczeństwem. To realne zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków, dla bytu narodowego. Z badań wynika, że pogorszenie zdrowia jest wynikiem dramatycznego wzrostu konsumpcji alkoholu. Wzrost jego spożycia to automatycznie wzrost zachorowalności na wiele poważnych chorób – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Z danych wynika, że alkohol zabija 20 tysięcy osób rocznie. W ciągu roku wydajemy na niego prawie 40 miliardów złotych.

– Te fakty powinny poruszyć sumienia Polaków, ale przecież tu nie chodzi o same statystyki. Za każdą liczbą kryją się konkretne osoby, które cierpią i często są sprawcami niewyobrażalnego cierpienia dla innych – podkreślił przewodniczący Zespołu KEP. ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W ramach pielgrzymki prelekcję wygłosił m.in. ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl