fot. Monika Bilska

25-lecie Koła Przyjaciół Radia Maryja w Dortmundzie

Koło Przyjaciół Radia Maryja w Dortmundzie istnieje już od 25 lat. Z tej okazji pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca sprawowana była uroczysta Eucharystia. W spotkaniu Rodziny Radia Maryja uczestniczył o. Grzegorz Woś CSsR, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.

Wspólna modlitwa i liczne rozmowy – tak wyglądają spotkania Rodziny Radia Maryja. Takie spotkanie odbyło się w niedzielę w Dortmundzie. Misja nauczająca, misja modlitewno-liturgiczna i misja służebna – to potrójne zadanie, jakie do wypełnienia na ziemi Jezus otrzymał od swego Ojca – mówił ks. bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

– W potrójnej misji Chrystusa i Kościoła ma dzisiaj szczególny udział Radio Maryja, TV Trwam i wymienione ośrodki medialne, które powstały przy Radiu Maryja, a są one wspaniałe i wszystkie są potrzebne. Jeszcze będzie muzeum. Od razu powiem, że na ten trudny czas to jest wielki dar dla Kościoła w Polsce i dla naszej ojczyzny – powiedział ks. bp Ignacy Dec.

Głos zabrał o. Grzegorz Woś CSsR, redemptorysta posługujący na co dzień w Radiu Maryja i w Telewizji Trwam.

– Srebrny jubileusz istnienia Koła Przyjaciół Radia Maryja w Dortmundzie, które założyliście przed 25 laty wraz z ks. prał. Ryszardem Mroziukiem, który był pierwszym jego opiekunem, to wielka radość oglądania owoców Waszego gorliwego apostolskiego działania – podkreślił o. Grzegorz Woś CSsR.

Osoby zasłużone dla Koła Przyjaciół Radia Maryja w Dortmundzie zostały odznaczone przez księdza biskupa Ignacego Deca, który wręczył pamiątkowe różańce.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl