Kochani, do zobaczenia u Matki Najświętszej

Już za kilka dni będziemy uczestniczyć w jubileuszowej XX Pielgrzymce do Matki Bożej na Jasną Górę. Spieszmy się, organizujmy to spotkanie. Zapraszamy każdego komu droga jest wiara w Pana Boga, Kościół i Ojczyzna.

Dziękujemy Panu Bogu za Was. Dziękujemy Matce Najświętszej. Dziękujemy organizatorom pielgrzymki: kapłanom, siostrom, braciom zakonnym, świeckim podobnym do ewangelicznego siewcy. W tym roku wśród wielu intencji będzie prośba o zaprzestanie niszczenia Ojczyzny i naszego Narodu, ale także o wzajemną miłość i szansę godnego rozwoju dla wszystkich, o rządy mądrych – dobrych ludzi. Szczególną intencją, którą zaniesiemy Matce Najświętszej – danej ku obronie naszego Narodu – jest błaganie o zaprzestanie dyskryminacji TV Trwam.

 

Zaprzestanie dyskryminacji katolików. O wolność słowa w Polsce, o niekneblowanie ust Polakom i katolikom. Po prostu o miejsce na multipleksie dla TV Trwam i dla telewizji dla młodzieży TVM1.

Pobierz Pobierz
Prosimy o przemyślenie, przemodlenie Aktu Oddania się Matce Najświętszej, który odnawiamy w zwykłe dni po Mszy Świętej o godzinie 7:00 rano, a także po Mszy Świętej poniedziałkowej Rodziny Radia Maryja. Po drugie prosimy każdego o apostolski wysiłek i podejście do tych, którzy z jakichś racji nie złożyli jeszcze protestu do KRRiT przeciw dyskryminacji TV Trwam. W imię zwycięstwa prawdy i sprawiedliwości, poszanowania demokracji i praw katolików do wolności słowa w Polsce. Proponujemy Wam, aby każdy z Pielgrzymów naszej XX Pielgrzymki dotarł chociażby do dziesięciu ludzi, którym powiedziałby o niesprawiedliwościach jakie się dokonują i uzyskał podpis – protest. Formularze codziennie są publikowane w „Naszym Dzienniku”. Są też na stronie internetowej Radia Maryja. Protesty te w czasie pielgrzymki prosimy składać przed Mszą Świętą w namiocie recepcji na Jasnej Górze. Poinformujemy państwa o tym, gdzie on będzie się znajdował. Poniesiemy te protesty w darze ołtarza podczas Mszy Świętej w czasie głównych uroczystości o godzinie 11:00.

 

 

Po trzecie, jak co roku prosimy o symboliczna różę dla Matki Najświętszej. Dobre dziecko przychodzi do swojej Matki z kwiatem. Przyjdźmy i my z darem. Symboliczną różą, to jest z ofiarą na Jej radio. Będzie to bardzo ważna pomoc, by utrzymać rozgłośnię. Bez waszej pomocy radio nie będzie istnieć. Nadajemy z Torunia na cały świat. Dochodzimy równocześnie do milionów Polaków. Dzieje się wiele ewangelicznego dobra w sercach i umysłach wielu ludzi. Ci, którzy pomagają mają w tym udział. Jednak, by radio mogło nadal ewangelizować potrzeba jest pomoc. Trzeba o tym myśleć i systematycznie wspierać radio. Pan Jezus i Matka Najświętsza na pewno wynagrodzą każdemu kto pomaga w tej Bożej sprawie. Ofiarę na Radio Maryja – tak jak co roku – będziemy składać do skarbonek w specjalnych namiotach na Jasnogórskim placu. Będziemy o tym informować. Prosimy o włożenie ofiary w kopertę ze swoim imieniem, nazwiskiem i adresem. Chcemy potwierdzić otrzymanie tego daru.

 

 

Przybądźmy 8 lipca, w niedzielę na Jasną Górę, ale nie na ostatnią chwilę. Nie przed samą Mszą Świętą. Trzeba być wcześniej. Będzie wspólne radosne świętowanie, wspólny śpiew z zespołami i orkiestrami. Będą bardzo ciekawe informacje i świadectwa. Będzie możliwość zaopatrzenia się w dobrą książkę. Warto komuś ją dać w ramach siania prawdy. Będą fatimskie kalendarze „Rodziny Radia Maryja”. Będą także bezpłatne pamiątki. Zaczynamy w niedzielę już o godzinie 8:00 rano śpiewem godzinek. Zabierzcie ze sobą małe stołeczki, ubiór na słońce i deszcz, potrzebne leki. Zabierzcie też życzliwość i koniecznie łaskę uświęcającą. Jedźcie sprawnymi pojazdami. W przerwach, podczas postoju nie przechodźcie przez jezdnię. Bądźmy ostrożni. Będziemy cały czas na bieżąco przekazywać potrzebne informacje. Czekamy na każdego kto żyw z Rodziny Radia Maryja. 1 lipca w Częstochowie w Ameryce, 8 lipca na Jasnej Górze w Polsce. Zaczynamy już w sobotę 7 lipca o godz. 18:00.

 

 

Kochani, do zobaczenia u Matki Najświętszej.
Ona czeka by obdarzyć nas wielka radością. Wieloma darami.


drukuj