Dziękczynienie za multipleks dla TV Trwam

Eucharystia sprawowana o północy na Jasnej Górze to dziękczynienie u stóp Królowej Polski za miejsce na multipleksie dla TV Trwam. O północy ta katolicka telewizja rozpoczęła nadawanie na MUX-1. Mszy św. na Jasnej Górze przewodniczył ks. abp Zygmunt Zimowski z Watykanu, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

„W nas – posługujących w tych mediach z Torunia, od razu zrodziło się pragnienie, by pójść dziękować Panu Bogu przez Matkę Najświętszą. Bo wszystko, co robimy od początku tych dzieł, robimy w imię Pana Boga i Maryi. Od początku istnienia Radia Maryja we wszystkich radościach i smutkach idziemy zawsze do Matki Najświętszej. Jej to ofiarujemy. Z Nią chcemy działać, a Ona w nas i przez nas zwycięża” – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk dodał, że rozpoczęcie nadawania na MUX-1 to ogromna szansa. Zdobądźmy się na wspólny wysiłek, systematyczne wsparcie, gdyż chodzi o wielką sprawę dla Polski i świata – dodał o. Tadeusz Rydzyk. WIĘCEJ 

Podczas Eucharystii na Jasnej Górze Rodzina Radia Maryja otrzymała relikwie świętej siostry Faustyny Kowalskiej oraz błogosławionego ks. Michała Sopoćki.

Siostra Elżbieta Siepak, rzecznik prasowy Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, podkreśla że jest to odpowiedni czas, aby relikwie świętej znalazły się w tych katolickich mediach.

– TV Trwam rozpoczyna swoją działalność na multipleksie, to dobry moment, żeby przekazać relikwie św. siostry Faustyny Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Myślę, że od tego dnia siostra Faustyna już nie tylko duchowo będzie towarzyszyć pracy ewangelizacyjnej tej rozgłośni w redakcji telewizyjnej, ale także w sposób fizyczny. Jest to też obecność zobowiązująca, bo wiadomo, że siostra Faustyna pragnie, aby głosić orędzie o Bożym Miłosierdziu, co robią Radio Maryja i Telewizja Trwam – powiedziała s. Elżbieta Siepak.

Batalia o wejście TV Trwam na MUX-1 trwała blisko 3 lata. Polacy zjednoczyli się i podjęli olbrzymi wysiłek w obronie tej katolickiej telewizji. W kraju i zagranicą przeszło 181 marszów w obronie stacji, zebrano ponad 2,5 mln podpisów na listach poparcia. W obronie katolickiego nadawcy wielokrotnie stawali księża biskupi i KEP. Rady miast i gmin, sejmiki powiatów i województw oraz różne organizacje wystosowały stanowiska przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji. W Sejmie odbyły się liczne komisje oraz wysłuchania poselskie poświęcone sprawie TV Trwam. WIĘCEJ 

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź powiedział, że otrzymaliśmy możliwość normalnego przekazu, z którego korzystają wszystkie inne media. Metropolita gdański i delegat KEP ds. TV Trwam zwrócił jednocześnie uwagę, że katolicka telewizja na multipleksie w Polsce to fenomen na skalę międzynarodową.

– Przekaz TV Trwam służy nowej ewangelizacji, wchodzić będzie w cały program, którym żyje Kościół, który jest oczekiwaniem Ojca Świętego, Kościoła w Polsce, wszystkich wiernych. Dzisiaj jest szczególna okazja, by podziękować jeszcze raz; czynie to jako delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. TV Trwam, chcę podziękować wszystkim za modlitwę, wiarę i nadzieję, że ten moment nadejdzie i dziś nadszedł – powiedział ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl