Jasna Góra: posłanie młodych do Panamy

Młodzież udająca się do Panamy na Światowe Dni Młodzieży spotkała się w sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie. Spotkanie zakończyła modlitwa posłania wypowiedziana przed jasnogórskim wizerunkiem Matki Bożej.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Ich hasłem są słowa Matki Bożej zapisane na kartach Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego Słowa”.

Na wyjazd do Panamy zgłosiło się ok. 3,5 tys. młodych Polaków. Część z nich – około 500 osób – spotkała się w sobotę na Jasnej Górze.

https://twitter.com/sdm_pl/status/1068900791287758848

„Chcemy zawierzyć to dzieło Panu Bogu, prosimy o Boże błogosławieństwo, a dlatego na Jasnej Górze, bo to jest to wyjątkowe miejsce i wstawiennictwo Matki Najświętszej, która jest szczególną patronką najbliższych Światowych Dni Młodzieży, jest oczywiste i wyjątkowe, i dlatego tutaj jesteśmy” – powiedział przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży ks. bp Marek Solarczyk.

„To jest nasze posłanie, czas takiego dostania błogosławieństwa na drogę, apostolskiego czasu w Panamie. Patrzymy na ten wyjazd z jednej strony, jako nasz udział w ŚDM, z drugiej strony wiemy, że jest nas stosunkowo niewielka liczba osób, które wyjadą tam, więc chcemy być też takim przekaźnikiem dla tych, którzy tutaj w Polsce zostają, tego czasu, który tam się będzie odbywał” – powiedziała Karolina Błażejczyk z krakowskiego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

PAP/RIRM

drukuj