fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Jasna Góra: Nowenna przed uroczystością NMP Częstochowskiej

Na Jasnej Górze trwa nowenna przed zbliżającą się uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, przypadającą 26 sierpnia.

Msze św. sprawowane są codziennie o godz. 18.30 na Jasnogórskim Szczycie. Specjalne kazania głosi ks. bp Michał Janocha, warszawski biskup pomocniczy.

We wspólnej modlitwie biorą udział przedstawiciele częstochowskich parafii, którzy przybywają do Sanktuarium w pieszych pielgrzymkach.

Ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, podkreśla, że modlitewny szturm do Nieba to zobowiązanie wobec Maryi i przypomnienie o tożsamości miasta i archidiecezji.

Ta nowenna jest pewnego rodzaju świadectwem. (…) Częstochowa z pewnością nie byłaby do odkrycia dla tysięcy ludzi czy milionów pielgrzymów z całego świata, gdyby nie było Maryi. Ta maryjność to jest tożsamość naszego miejsca i naszej archidiecezji – mówi ks. bp Wacław Depo.

Nowenna zakończy się 25 sierpnia, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Zwieńczeniem wspólnej modlitwy będzie Diecezjalna Procesja Maryjna z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl