Jasnogórskie czuwanie w intencji Ojczyzny

Na Jasnej Górze odbyło się nocne czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Uczestniczyli w nim Członkowie Krucjaty Różańcowej, którzy modlili się o to, aby Polska była wierna Krzyżowi i Ewangelii.

Spotkanie odbyło się już po raz jedenasty. Czuwania odbywają się każdego miesiąca, a od nowego roku będą organizowane w czwarty piątek miesiąca – informuje Jakub Sawicki wolontariusz Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. W czuwaniu uczestniczą wierni z całej Polski.

Z każdym miesiącem w czuwaniu bierze udział coraz większa liczba wiernych, co jest dobrym przejawem rozwoju tej inicjatywy.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową w bazylice Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z rozważaniami Prymasów: Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. Wierni wysłuchali konferencji, a o północy sprawowana była Eucharystia, po której odmówione zostały kolejne dwie tajemnice Różańca świętego. Modlitwa wszystkich zgromadzonych zakończyła się ok. godziny 5 rano.

Każde czuwanie odbywa się w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz wypełnienia Jasnogórskich Ślubów Narodu.

RIRM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl