Choinki na Jasnej Górze w tym roku biało-czerwone

Polskie barwy narodowe – biały i czerwony – będą w tym roku dominującym motywem dekoracji świątecznych choinek na Jasnej Górze w Częstochowie – poinformowali gospodarze sanktuarium, ojcowie paulini.

Po raz kolejny choinki na Jasnej Górze ubiorą dzieci w ramach Konkursu na Wieczernikową Choinkę. Najmłodsi wraz z jasnogórskim przeorem udekorują także jubileuszową choinkę patriotyczną, która stanie na dziedzińcu przed wejściem do bazyliki. Sporych rozmiarów drzewko zostało pomyślane tak, by w wystroju przypominało o rozpoczętym roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Każda z placówek biorących udział w konkursie przygotowuje ozdobę nawiązującą do treści patriotycznych ze szczególnym uwzględnieniem roli Matki Bożej Królowej Polski i Jasnej Góry jako miejsca, o którym św. Jan Paweł II mówił, że „tu zawsze byliśmy wolni”.

Konkurs na strojenie świątecznych choinek jest organizowany na Jasnej Górze od 2008 r. Inauguracja tegorocznej, X edycji Konkursu na Wieczernikową Choinkę odbędzie się w najbliższy czwartek.

Drzewka przypominają będą o takich wartościach jak: życie, nadzieja, odradzanie się, które płyną z uroczystości Narodzenia Pańskiego. Celem konkursu jest nawiązanie do polskich tradycji obchodów świąt Bożego Narodzenia oraz przypomnienie o znaczeniu i symbolice choinkowych ozdób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl