Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania na Jasną Górę

Na Jasnej Górze trwa 54. Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania. Motywem pielgrzymki jest modlitwa dziękczynna za powołania oraz uproszenie nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

O godz. 11.00 sprawowana była Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, a o godz. 14.00 odbędzie się konferencja. Uroczystości zwieńczy nabożeństwo majowe.

O ogromnej roli rodzin osób powołanych opowiedział ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

W niektórych diecezjach jest tradycja, że kapłani zwracają się do swojej mamy i do mamy innego kapłana zwrotem „mamo”, ponieważ rodziny kapłanów to też są rodziny duchowe. Św. Jan Bosko mawiał, że kiedy kapłan jest wzięty z danej rodziny, to w jego miejsce wchodzi Chrystus. W ten sposób tworzy się jedną wielką rodzinę duchową. Bardzo pięknie, że rodziny kapłanów i osób życia konsekrowanego spotykają się na Jasnej Górze, w domu Matki – powiedział ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych odbywa się w kontekście kończącego się Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

RIRM

drukuj