Teatr w klasztorze

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze k. Wolsztyna z powodzeniem próbują swoich sił jako aktorzy teatralni. W I połowie maja w auli seminaryjnej można obejrzeć spektakl pt. „Exodus” opowiadający dzieje wyjścia Izraela z niewoli egipskiej.

Scenariusz „Exodusu” został oparty na polskiej wersji musicalu „Moses” w tłumaczeniu o. Sebastiana Wiśniewskiego, miejscowego homilety, który jest również reżyserem sztuki. Muzykę, która podczas spektaklu jest wykonywana na żywo, opracował Szymon Lipiński.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny. Istnieje tylko konieczność telefonicznej rezerwacji miejsca przed przybyciem. Zainteresowani słuchacze z okolic, czyli zachodniej Wielkopolski, dokładne informacje mogą znaleźć na stronie internetowej seminarium oblatów w Obrze.

Teatr seminaryjny misjonarzy oblatów ma już ponad 30-letnią tradycję, a tegoroczna sztuka jest kontynuacją ubiegłorocznego przedsięwzięcia scenicznego „Sny o potędze”, w którym została opowiedziana historia Józefa Egipskiego. W ubiegłym roku spektakl obejrzało około 6 tys. widzów.

Jutro o godz. 15.30 i 18.30 odbędą się ostatnie przedstawienia spektaklu „Exodus”.

RIRM

drukuj