Na Jasną Górę wyruszyły pierwsze grupy pielgrzymkowe

Do tronu Jasnogórskiej Pani wędrują pątnicy m.in. z Poznania, Nowego Targu i Rabki. Hasłem przewodnim rabczańskiej pielgrzymki są słowa „Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni Miłosierdzia dostąpią”.

Najstarszy tegoroczny pątnik ma 76 lat, a najmłodszy 4 lata – podkreśla Krzysztof Wójciak, przewodnik Grupy 4 z Rabki.

– W tym roku mamy bardzo dużo małych dzieci. Wiąże się to z tym, że w naszej grupie pielgrzymują rodziny, które 30 lat temu zaczynały chodzić jako nastolatkowie, jako młodzież. W tym momencie pielgrzymują już z żonami, mężami. Mamy rodziny z czwórką, trójką, z pięciorgiem dzieci. Idziemy jak co roku modląc się w intencjach własnych, ale i tych ogólnych dotyczących Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec tego miesiąca. Mam nadzieję, że szczęśliwe dojdziemy – powiedział Krzysztof Wójciak.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży tegoroczne pielgrzymkowe konferencje będą korespondowały z tematyką przygotowań do tego wydarzenia.

Kolejni pielgrzymi na Jasną Górę wyruszają dziś m.in. z Opalenicy, Kościana, Grodziska Wlkp. Natomiast jutro z Leszna, Pudliszek, Gostynia, z Ostrowa Wlkp.

Do jasnogórskiego sanktuarium pątnicy przybywają przez cały rok. Najliczniej natomiast przybywają w sierpniu. Szczytem pielgrzymek do tronu Częstochowskiej Pani jest 15 sierpnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl