Nie milkną echa po akcie profanacji na Jasnej Górze

Cały czas różne organizacje jak i osoby indywidualne podejmują stanowiska w sprawie bulwersującego aktu profanacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Jednocześnie odmawiane są modlitwy ekspiacyjne.

Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” wystosował specjalne oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim: „Jako katolicy i obywatele wolnego, demokratycznego kraju, chcemy mieć pełne prawo do wyznawania naszej wiary i poszanowania jej symboli. Zwłaszcza, że nasza Ojczyzna właśnie Kościołowi Katolickiemu zawdzięcza obronę takich wartości, jak wolność, prawda, niepodległość, solidarność, ład społeczny i poszanowanie godności osoby ludzkiej.”

Teresa Misiuk, członek Prezydium Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” mówi, że propagowanie antychrześcijańskich postaw i zachowań – walka z krzyżem w przestrzeni publicznej – doprowadziło do tego haniebnego czynu.

– To wpisuje się jak gdyby w taki ciąg wydarzeń, które mają miejsce. To atak na Kościół, atak na religię chrześcijańską. Podkreślamy, że będąc obywatelami w demokratycznym państwie, a jednocześnie wyznawcami religii chrześcijańskiej oczekujemy tego, że nasze prawa będą szanowane oraz, że nie będzie przyzwolenia na tego typu działania – powiedziała Teresa Misiuk.

Przypomnijmy 58 letni mieszkaniec Świdnicy 9 grudnia rzucił farbą w wizerunek Jasnogórskiej Pani. Obraz nie został uszkodzony dzięki zabezpieczeniom.

Wypowiedź Teresy Misiuk:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj