Jasna Góra: Msza św. prymicyjna ks. Tymoteusza Szydło

Premier Beata Szydło, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz ministrowie, w tym m.in. Mariusz Błaszczak, Elżbieta Rafalska i Zbigniew Ziobro, uczestniczyli dziś na Jasnej Górze we Mszy św. prymicyjnej ks. Tymoteusza Szydło. Eucharystię koncelebrowali m.in. Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR oraz o. Jan Król CSsR.

„Zawsze chciałem być księdzem. Po zakończonej edukacji w liceum wstąpiłem do Seminarium Krakowskiego” – powiedział w wywiadzie dla jasnogórskich mediów ks. Tymoteusz Szydło.

„Wizyta na Jasnej Górze jest dla mnie ważna, ponieważ sam pochodzę z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to duchowe serce narodu, miejsce, skąd nasz katolicyzm, nasza wiara bierze swoją siłę. Sam potrzebuję tego wzmocnienia, dlatego też tu jestem” – zaznaczył.

W nawiązaniu do słów umieszczonych na obrazku prymicyjnym „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (z Listu do Galatów) ks. Szydło powiedział: „Myślę, że we współczesnych czasach szczególnie ważne dla kapłanów, dla księdza, jest ta służba wolności, zwłaszcza wolności sumienia człowieka, jego wolności od grzechu. I to właśnie się dzieje poprzez sakramenty, które sprawujemy, ale w których Chrystus działa, nie my”.

„To jest wpisane w powołanie każdego Polaka, żeby się modlić za swoją Ojczyznę, czy w ogóle każdego obywatela danego kraju, żeby się modlić za swoją Ojczyznę. Staram się nie robić z tego nic szczególnego i pracować jak każdy inny ksiądz” – podkreślił.

Przed Mszą św. gości powitali: metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo, generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski i przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra.

Jak podała w komunikacie prasowym Jasna Góra, do sanktuarium przybyła premier Beata Szydło z małżonkiem Edwardem oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Obecni byli też szef MSWiA Mariusz Błaszczak, a także ministrowie: rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska; środowiska Jan Szyszko; edukacji Anna Zalewska oraz sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Była też szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, szef gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałkowie Sejmu: Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, a także posłowie PiS na czele z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl