fot. Monika Bilska

W czerwcu Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

Pod hasłem „Z Maryją, Matką nadziei” 4-5 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę – poinformowało biuro prasowe diecezji warszawsko-praskiej.

Pielgrzymka „jest nie tylko czasem modlitwy, ale także okazją, by doświadczyć wspólnoty tych, którzy jednym dziesiątkiem Różańca codziennie przemieniają świat” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

„Ufamy, że w tym roku uda nam się spotkać nie tylko duchowo, ale też fizycznie. Jak co roku planujemy zgromadzić się w jasnogórskim sanktuarium, by od Maryi uczyć się otwartości serca i gotowości do głoszenia swoim życiem Dobrej Nowiny” – zaznaczyli autorzy komunikatu.

Czuwanie rozpocznie się w piątek 4 czerwca „Apelem jasnogórskim” w kaplicy Cudownego Obrazu, a zakończy w sobotę uroczystą Mszą św. o godz. 12.00.

„Bądź z nami na Jasnej Górze, tu od wieków dzieją się cuda. Zawierzamy Bożej Opatrzności realizację pielgrzymki w bieżącym roku” – podkreślili.

Żywy Różaniec to międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Uczestnictwo w ruchu polega na przynależności do tzw. róży różańcowej, czyli grupy 20 osób, które zobowiązują się do codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka Różańca. Codzienny dziesiątek odmawiany jest w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które wyznacza papież na dany miesiąc. Obecnie wspólnota Żywego Różańca działa prawie w każdej parafii w Polsce.

PAP

drukuj