Światowy Kongres Kresowian

Już po raz XVIII odbędzie się światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian na Jasną Górę. Jest to największy zjazd Kresowian, na który przybędą goście z całego świata.
Na Jasną Górę jedziemy po siły płynące od Matki Najświętszej, o poczucie jedności i łączymy się w działaniu na rzecz pamięci o Kresach ale również na rzecz przyszłości Kresów i tego co po sobie zostawimy – informuje Danuta Skalska, rzecznik prasowy Światowego Kongresu Kresowian.

Pobierz Pobierz
Światowy Zjazd rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9.30, która zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny, za poległych i pomordowanych na Wschodzie, o jedność w narodzie i błogosławieństwo dla Kresowian i Dobroczyńców w kraju i poza jej granicami.


Pobierz Pobierz

 

O 12.00 odbędzie się Forum Kresowe z udziałem przedstawicieli sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, Wspólnoty Polskiej, IPN, MEN i delegatów organizacji kresowych z kraju i ze świata. Podczas Forum odbędzie się również Koncert Jasnogórski – dodaje Danuta Skalska.

Pobierz Pobierz
Tematyka Kongresu to Edukacja patriotyczna młodych Polaków. Tworzenie szerokiego frontu na rzecz zachowania narodowej pamięci o Kresach. Wypracowanie skutecznych sposobów działania, struktur i zasad współpracy mających na celu zobligowanie do współuczestnictwa w przywracaniu pamięci o Kresach ludzi młodych. Natomiast organów władzy państwowej do szerokiego i wszechstronnego wsparcia tych działań.

drukuj